Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.03.2009, sygn. IBPP2/443-32/09/ASz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-32/09/ASz

obowiązek dokonania korekty odliczonego uprzednio podatku VAT z tytułu zakupu towarów i usług związanych z przedmiotem aportu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani B przedstawione we wniosku z dnia 6 stycznia 2009r. (data wpływu 12 stycznia 2009r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty odliczonego uprzednio podatku VAT z tytułu zakupu towarów i usług związanych z przedmiotem aportu - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 stycznia 2009r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty odliczonego uprzednio podatku VAT z tytułu zakupu towarów i usług związanych z przedmiotem aportu.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawczyni, Pani B w ramach działalności gospodarczej prowadzonej jako osoba fizyczna, będąc czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, wskutek kilkuletnich inwestycji wybudowała na nieruchomościach gruntowych stanowiących współwłasność małżeńską jej i męża S, kompletną, oprzyrządowaną stację paliw. W związku z dokonywaniem tych wydatków inwestycyjnych potrącała na bieżąco naliczony podatek VAT, gdyż zakupy te miały być związane i w efekcie służą sprzedaży opodatkowanej. Wnioskodawczyni dzierżawi bowiem od ok. półtora roku innemu podmiotowi gospodarczemu tj. spółce jawnej, środki trwałe składające się na opisaną stację paliw.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00