Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.06.2009, sygn. IBPP3/443-198/09/ŁW, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-198/09/ŁW

powstawanie obowiązku podatkowego dla dostawy wewnątrzwspólnotowej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 marca 2009r. (data wpływu 13 marca 2009r.), uzupełnionym pismem dnia 11 maja 2009r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstawania obowiązku podatkowego dla dostawy wewnątrzwspólnotowej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 marca 2009r. wpłynął ww. wniosek, uzupełniony pismem z dnia 11 marca 2009r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego dla dostawy wewnątrzwspólnotowej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca sprzedaje towar firmie w Kopenhadze. Towar wyjechał z kraju w grudniu. Firma w Kopenhadze sprzedaje ten towar w formie aukcji. Aukcje odbywają się w różnych terminach i tak towar dostarczony w grudniu zostanie częściowo sprzedany np. w styczniu, częściowo w marcu, może zdarzyć się tak że jeszcze część towaru zostanie sprzedana później. Fakturę Wnioskodawca wystawia w momencie wywozu towaru na firmę aukcyjną w Kopanhadze a nie na poszczególnych odbiorców. Sprzedaż rozliczana jest częściowo po sprzedaży danej partii towarów, przedmiotowa faktura jest korygowana jeśli kwota którą płaci Wnioskodawcy firma aukcyjna jest wyższa. Zdarza się że Wnioskodawca i firma aukcyjna rozliczają się zaliczkowo.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00