Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 04.03.2009, sygn. IBPP3/443-15/09/BWo, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-15/09/BWo

Opodatkowanie sprzedaży gruntu wraz z piętrem budynku mieszkalnego oraz obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 22 grudnia 2008r. (data wpływu 29 grudnia 2008r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży gruntu wraz z piętrem budynku mieszkalnego oraz obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 grudnia 2008r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży gruntu wraz z piętrem budynku mieszkalnego oraz obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.

Pismem z dnia 5 lutego 2009r. znak IBPP3/443-15/09/BWo Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach wezwał Wnioskodawcę do uzupełnienia wniosku ORD-IN. Uzupełnienie wniosku wpłynęło do tut. organu w dniu 19 lutego 2009r.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

W dniu 24 października 2006r. Wnioskodawca stał się właścicielem ½ części gruntu wraz z piętrem budynku mieszkalnego oraz przyległym do budynku garażem. Mieszkanie zostało zakupione na podstawie aktu notarialnego od osoby fizycznej, nieprowadzącej działalności gospodarczej. Budynek był używany i zakup był zwolniony z podatku VAT. Wnioskodawca nabył mieszkanie na potrzeby własne. Mieszkanie w dniu nabycia nie zostało oddane do użytkowania, gdyż nie było przystosowane do potrzeb podatnika. Nie dokonano ulepszenia środka trwałego, które to zagadnienie reguluje przepis art. 16g ust. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. W mieszkaniu przeprowadzono prace remontowe oraz poniesiono wydatki na wyposażenie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00