Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.04.2009, sygn. IBPP2/443-77/09/LŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-77/09/LŻ
Opodatkowanie prac budowlano- montażowych, przygotowawczych oraz zagospodarowania terenu
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. przedstawione we wniosku z dnia 16 grudnia 2008r. (data wpływu 30 stycznia 2009r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania prac budowlano- montażowych, przygotowawczych oraz zagospodarowania terenu jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 stycznia 2009r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania prac budowlano-montażowych, przygotowawczych oraz zagospodarowania terenu.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca prowadzi działalność deweloperską i zamierza dokonać dostawy obiektów budownictwa mieszkaniowego (budynki wielorodzinne mieszkalne stałego zamieszkania sklasyfikowane w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych w dziale 11). We wrześniu bieżącego roku Spółka zawarła umowę o wykonanie robót budowlano montażowych oraz instalacyjnych w systemie generalnego wykonawstwa inwestycji osiedla budynków mieszkalnych wielorodzinnych z lokalami usługowymi i garażami podziemnymi pod budynkami, instalacjami, niezbędnymi urządzeniami, zagospodarowaniem terenu budowy oraz wykonaniem prac przygotowawczych.
Generalny wykonawca ma zrealizować zgodnie z zawartą umową o generalne wykonawstwo i zgodnie z decyzją o pozwoleniu na budowę zamierzenie budowlane pod nazwą Zespół mieszkaniowo-usługowy wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną". Wydana decyzja pozwolenia na budowę zespołu mieszkaniowo-usługowego obejmuje też budowę dróg wewnętrznych ze zjazdami do drogi publicznej, siąpi wodociągowe i przyłącza, sieci kanalizacyjne i przyłącza, drenaż opaskowy, oświetlenie terenu, ogrodzenie i budynek portierni dla osiedla. Zgodnie z wydaną decyzją o pozwoleniu na budowę ma powstać 201 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej (11.567,96 m2) i 11 lokali usługowo-biurowych w parterze jednego z budynków o łącznej powierzchni 603 m2. Udział powierzchni usługowo-biurowej do całej powierzchni dla realizowanego osiedla wynosi 4,95%. Zlokalizowane w parterze powierzchnie usługowo-biurowe będą realizowane dla poprawy warunków właścicieli mieszkań zlokalizowanych na osiedlu. Prace zgodnie z zawartą umową mają być realizowane w dwóch etapach. Pierwszym etapem realizacji będzie budynek nr 1 to jest 61 lokali mieszkalnych o powierzchni 3.895,25 m2 oraz 11 lokali usługowo-biurowych o powierzchni 603 m2 wraz z niezbędną infrastrukturą dla budynku. Udział części mieszkalnej w całkowitej powierzchni budynku nr 1 wynosi ok. 86,6%, natomiast lokali usługowo-biurowych 13,4%.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right