Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.04.2009, sygn. IBPP3/443-157/09/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-157/09/PK

opodatkowanie wniesienia aportu, w formie nieruchomości po ulepszeniu, do spółki

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku (data wpływu 17 lutego 2009r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wniesienia w formie aportu nieruchomości do spółki jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 lutego 2008r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wniesienia w formie aportu nieruchomości do spółki.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca, Spółka z o.o., prowadzi działalność hotelarską. Spółka wykorzystuje do jej prowadzenia budynki wraz z budowlami, stanowiące jej własność, posadowione na gruntach znajdujących się w użytkowaniu wieczystym. W szczególności dotyczy to budynków wraz z budowlami zlokalizowanych w K. B. (budynek hotelowy), w G. (budynek hotelowy) oraz w Z. (budynek hotelowy oraz budynek dawnej stołówki przyhotelowej), które to składniki zostały określone łącznie w dalszej części wniosku jako Nieruchomości".

Każdy z wymienionych budynków stanowi jednolity przedmiot własności i nie istnieją w nim wyodrębnione lokale, stanowiące odrębne nieruchomości, będące odrębnym od budynku przedmiotem własności.

Nieruchomości były w ramach działalności hotelarskiej oddawane do użytkowania na rzecz osób fizycznych będących klientami hotelu w drodze wynajmu na ich rzecz pokoi hotelowych (usługi hotelarskie). Poza zamieszkaniem w wynajętych pokojach hotelowych klientom oddawana była do dyspozycji również całość infrastruktury znajdującej się w budynku oraz poza nim, przeznaczonej do zaspokojenia ich potrzeb związanych z pobytem w hotelu oraz zapewniającej dodatkowe udogodnienia wynikające z zaoferowanego przez hotel zakwaterowania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00