Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.03.2009, sygn. IBPP2/443-1166/08/RSz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-1166/08/RSz

określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w WNT, sposobu jej udokumentowania oraz wykazania w informacji podsumowującej kwartalnej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., przedstawione we wniosku z dnia 17 grudnia 2008r. (data wpływu 18 grudnia 2008r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego w WNT, sposobu jej udokumentowania oraz wykazania w informacji podsumowującej kwartalnej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 grudnia 2008r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego w WNT, sposobu jej udokumentowania oraz wykazania w informacji podsumowującej kwartalnej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca dokonuje importu towarów handlowych, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, od kontrahenta z Japonii. Towar ten zostaje dopuszczony do obrotu na terytorium Unii Europejskiej w Austrii. W Austrii następuje zgłoszenie celne towaru oraz uiszczenie należności celnych. Wnioskodawca posiada austriacki dokument celny SAD.

Wnioskodawca posiada również fakturę zakupu towarów od kontrahenta z Japonii. Procedurę celną w imieniu podatnika dokonuje austriacki pośrednik. Po dopuszczeniu towaru handlowego do obrotu na terytorium Unii Europejskiej w Austrii, następuje transport towarów handlowych do Wnioskodawcy w Polsce.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00