Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.02.2009, sygn. IBPP2/443-1121/08/RSz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-1121/08/RSz
transakcja wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów z tytułu przemieszczenia z Niemiec do Polski zaimportowanego wcześniej towaru z Chin oraz udokumentowania tego nabycia fakturą wewnętrzną
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana P. prowadzącego działalność gospodarczą: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe A, przedstawione we wniosku z dnia 26 listopada 2008r. (data wpływu 4 grudnia 2008r.), uzupełnionym pismem z dnia 12 lutego 2009r. (data wpływu 12 lutego 2009r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie transakcji wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów z tytułu przemieszczenia z Niemiec do Polski zaimportowanego wcześniej towaru z Chin oraz udokumentowania tego nabycia fakturą wewnętrzną - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 grudnia 2008r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie transakcji wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów z tytułu przemieszczenia z Niemiec do Polski zaimportowanego wcześniej towaru z Chin oraz udokumentowania tego nabycia fakturą wewnętrzną.
Ww. wniosek został uzupełniony pismem z dnia 12 lutego 2009r. (data wpływu 12 lutego 2009r.)
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca jest podatnikiem VAT UE. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej importuje towar z Hong Kongu drogą morską do portu w Hamburgu, gdzie upoważniona przez Wnioskodawcę niemiecka firma (agent podatkowy) C., dokonuje odprawy celnej i towar zostaje dopuszczony do obrotu na terenie Unii. Ww. firma jest zarejestrowana w Niemczech jako podatnik podatku od wartości dodanej i posiada numer DE. Następnie drogą elektroniczną otrzymuje rozliczenie o wysokości opłat celnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right