Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 11.02.2009, sygn. IBPBI/1/415W-3/09/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/415W-3/09/BK
Czy w świetle zmiany art. 5 ustawy z dnia 2 lipca 2004r. o swobodzie działalności gospodarczej, jest zobowiązany do prowadzenia ksiąg handlowych, czy może w dalszym ciągu prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów?
W odpowiedzi na wezwanie Pana D. opatrzone datą 6 stycznia 2008r. (data wpływu do tut. Biura 13 stycznia 2009r.) do usunięcia naruszenia prawa w indywidualnej pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego z dnia 22 grudnia 2008r. IBPB1/415-771/08/BK, złożone na podstawie art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153 poz. 1270 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów wyjaśnia, co następuje.
W wyniku ponownej analizy sprawy, z uwzględnieniem zarzutów przytoczonych w wezwaniu do usunięcia naruszenia prawa, znaleziono podstawy do zmiany ww. indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego.
Treść zarzutów zawartych w wezwaniu do usunięcia naruszenia prawa.
W wezwaniu do usunięcia naruszenia prawa podniesiono, iż ww. interpretacja indywidualna została wydana wyłącznie w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej bez odniesienia się w do postanowień art. 43 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej C321 E37, który ratyfikowany został przez Polskę. Zdaniem wzywającego ww. interpretacja jest sprzeczna z zasadą swobodnego prowadzenia działalności gospodarczej przez obywateli innych państw na terenie Polski, gdyż nakłada surowsze obowiązki na wnioskodawcę (cudzoziemca), aniżeli na polskich obywateli.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right