Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18.02.2009, sygn. IBPP4/443-8/09/EJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-8/09/EJ
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku realizacją projektu Innowacyjny klaster czystych technologii węglowych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 grudnia 2008r. (data wpływu 5 stycznia 2009r.), uzupełnionym pismem z dnia 11 lutego 2009r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT bądź prawa do zwrotu tego podatku w związku z realizacją projektu Innowacyjny Klaster Czystych Technologii Węglowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 stycznia 2009r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT bądź prawa do zwrotu tego podatku w związku z realizacją projektu Innowacyjny Klaster Czystych Technologii Węglowych. Ww. wniosek został uzupełniony pismem z dnia 11 lutego 2009r.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca wskazał, że realizował projekt numer ... pn. Innowacyjny Klaster Czystych Technologii Węglowych według umowy nr .... Źródłem finansowania jest Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego i budżet państwa, okres realizacji projektu obejmował marzec 2006r. sierpień 2007r. Innowacyjny Klaster Czystych Technologii Węglowych to projekt, który w dniu 7 lutego 2006r. otrzymał dofinansowanie w ramach działania 2.6. Zintegrowanego programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego na lata 2004-2006, a realizowany był w okresie marzec 2006r. sierpień 2007 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa. Przedsięwzięcie skupiające 14 partnerów (w tym Miasto ) realizowane było przez jednostki badawczo-rozwojowe, samorządy i podmioty związane bezpośrednio z górnictwem i energetyką. Liderem projektu był natomiast G.z siedzibą w K.Cele jakie stawiał przed sobą Klaster, dotyczyły wielu aspektów związanych z wytwarzaniem, produkcją i przeróbką węgla, a także technologiami, które pozwalają na wytwarzanie energii i innych produktów z węgla w sposób przyjazny dla środowiska. Do podstawowych zadań stojących natomiast przed tzw. grupą samorządową, a więc również Miastem , należy zaliczyć szereg przedsięwzięć, które miały na celu wykreowanie marki Klastra, a także zwiększenie pozycji konkurencyjnej poprzez działania promujące zarówno sam Klaster, jak i przyczyniające się do upowszechniania wiedzy na temat innowacyjności w rozumieniu ogólnym. Szczegółowy budżet przypadający na Miasto w ramach tego przedsięwzięcia umożliwiał wydatkowanie środków na następujące cele:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right