Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.11.2009, sygn. ITPB3/423-435/09/MT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-435/09/MT

Czy Spółka w sposób prawidłowy ustala proporcję, w jakiej należy przyporządkować koszty wspólne działalności prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej do przychodów z poszczególnych źródeł, w oparciu o przepisy art. 15 ust. 2 i 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 5 sierpnia 2009 r. (data wpływu 10 sierpnia 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalania kosztów uzyskania przychodów - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 sierpnia 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalania kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność w następujących lokalizacjach: na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w E. (dwa zakłady: S i M) oraz w S. (zakład F oraz nowy zakład rozpoczynający działalność w drugiej połowie 2009 r.), a także poza terenem strefy w B. (zakład P).

Działalność strefowa prowadzona jest w oparciu o Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej z dnia 2 grudnia 1998 r., zmienione Decyzją z dnia 19 listopada 2007 r. oraz Zezwolenie z dnia 20 września 2007 r., zmienione Decyzją z dnia 27 kwietnia 2009 r.

W zakładzie w E. M oraz w zakładzie w S. F (oba zakłady znajdują się na terenie Strefy) prowadzona jest wyłącznie działalność w zakresie wskazanym w zezwoleniu strefowym. Spółka nie zajmuje się działalnością gospodarczą poza zakresem zezwolenia. Jednakże przyjmując wąską wykładnię regulacji statuujących prawo do zwolnienia podatkowego z tytułu prowadzenia działalności na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Spółka obok przychodów zwolnionych od opodatkowania, wyodrębnia również przychody strefowe, które nie są objęte zakresem zezwolenia. Wśród nich należy wymienić przychody operacyjne (np. ze sprzedaży środka trwałego) i przychody finansowe (np. otrzymane odszkodowania).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00