Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.09.2009, sygn. ITPP1/443-639/09/BS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-639/09/BS
Wnioskodawca nabył prawo do odliczenia podatku z tytułu nabycia paliwa do samochodu ciężarowego i dokonania w związku z tym korekty deklaracji. Z uwagi jednak na ograniczenie czasowe wynikające z treści art. 86 ust. 13 ww. ustawy, prawo do korekty deklaracji zwiększającej podatek naliczony o kwotę nieodliczonego podatku wynikającego z nabycia paliwa do tych samochodów nie przysługuje za okres od 1 maja do 31 grudnia 2004 r.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 9 lipca 2009 r. (data wpływu 10 lipca 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku przy nabyciu paliwa do napędu samochodu ciężarowego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 lipca 2009r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku przy nabyciu paliwa do napędu samochodu ciężarowego.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca dla potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej wykorzystuje samochód ciężarowy marki KIA SPORTAGE. Samochód został przez Wnioskodawcę nabyty 7 maja 1999 r., jako nowy od firmy, która w 1999 r. zgodnie z obowiązującymi wówczas przepisami przerabiała samochody osobowe na samochody ciężarowe z tzw. kratką. Samochód, który nabył Wnioskodawca został skierowany do przeróbki z salonu KIA Motors i po przeróbce Wnioskodawca odebrał go z salonu. Poza fakturą zakupu Wnioskodawca otrzymał badanie techniczne oraz ekspertyzę o przeprowadzeniu przeróbki. Pojazd został zarejestrowany jako firmowy, Wnioskodawca po przeprowadzeniu kontroli przez właściwy Urząd Skarbowy, otrzymał zwrot. Do maja 2004 r. biuro rachunkowe prowadzące sprawy Wnioskodawcy odliczało podatek naliczony wynikający z faktur dokumentujących nabycie paliwa do tego samochodu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right