Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.07.2009, sygn. ITPP3/443-80b/09/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-80b/09/JK
W przypadku wystawienia korekty faktury, w której wykazano podatek do zapłaty, należy złożyć korektę deklaracji podatkowej za okres, w którym upłynął termin sprzedaży (nastąpiło wydanie) energii elektrycznej. Termin ten wynika z umowy lub faktury albo też wynika z faktu wystawienia faktury jeśli termin nie został wcześniej określony. Zdarzenie wystawienia korekty faktury powinno znaleźć odzwierciedlenie w prowadzonej przez podatnika ewidencji za okres w którym powstał obowiązek zapłaty podatku w należnej wysokości. Natomiast w przypadku wystąpienia nadpłaty wpłat miesięcznych wykazanych w deklaracji podatkowej rozlicza się ją przy wpłatach miesięcznych za następne okresy rozliczeniowe, jeżeli podatnik nie posiada zaległości podatkowych oraz bieżących zobowiązań podatkowych ani nie złoży wniosku o zaliczenie nadpłaty w całości albo w części na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 3 kwietnia 2009 r. (data wpływu 14 kwietnia 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczące podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania energii elektrycznej w przypadku wystawienia korekty faktury - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right