Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.07.2009, sygn. ITPP2/443-398/09/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-398/09/AD

Czy w świetle przedstawionych okoliczności zdarzeń przyszłych Spółka będzie zobowiązana do zadeklarowania i rozliczenia podatku od towarów i usług od wypłat kwot prowizyjnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 6 maja 2009 r. (data wpływu 11 maja 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia czynności prowadzących do podpisania umowy - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 maja 2009 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia czynności prowadzących do podpisania umowy.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka zamierza prowadzić działalność polegającą między innymi na pośrednictwie w dostawach paliw importowanych spoza obszaru Unii Europejskiej. Standardowa formuła prowadzonych transakcji ma przebiegać w następujący sposób. Spółka zawiera umowę kupna z zagranicznym dostawcą w siedzibie jego firmy (poza granicami Unii Europejskiej), określającą warunki kupna-sprzedaży towarów. Powyższa umowa zakłada dostawę i sprzedaż na warunkach DAF, tj. towar stawiany jest do dyspozycji Spółki i sprzedawany przez dostawcę poza granicami Unii. Na identycznych warunkach zawierana jest umowa (poza granicami RP) pomiędzy Spółką, a polskim odbiorcą (umowa zawierana jest także poza granicami RP). Transakcja przebiega w identyczny sposób, poza granicami Unii, tj. przed odprawą celną, towar stawiany jest przez Spółkę do dyspozycji i sprzedawany polskiemu odbiorcy, który po jego odebraniu poza granicami RP, wprowadza go na polski obszar celny i jako importer przeprowadza procedurę importową, odprowadzając stosowne opłaty celne i podatkowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00