Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.07.2009, sygn. ITPP1/443-400/09/BS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-400/09/BS

Opodatkowanie sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z przypisanym do niego miejscem postojowym.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 25 kwietnia 2009 r. (data wpływu 27 kwietnia 2009 r.), uzupełnionym pismem z dnia 2 czerwca 2008 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej przy sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z przypisanym do niego miejscem postojowym - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 kwietnia 2009 roku został złożony wniosek, uzupełniony pismem z dnia 2 czerwca 2009 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej przy sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z przypisanym do niego miejscem postojowym.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą m.in. na budowie budynków mieszkalnych, w których w części podziemnej znajdują się miejsca postojowe. Po zakończeniu budowy nastąpi sprzedaż lokali mieszkalnych wraz z udziałem w wartości prawa wieczystego działki w części wspólnej gruntu (udział jest uzależniony od wielkości mieszkania) wraz z przypisanym mu miejscem postojowym, określonym jako udział w częściach wspólnych całej nieruchomości (bez udziału prawa wieczystego działki w części wspólnej gruntu). Czynność zbycia zostanie objęta jednym aktem notarialnym. Dla lokalu mieszkalnego i miejsca postojowego została założona jedna księga wieczysta. Nie wszyscy nabywcy lokali mieszkalnych mają zagwarantowane prawo do korzystania z miejsca parkingowego. W zawartych umowach przedwstępnych, a następnie w aktach notarialnych miejsce postojowe uznane będzie za element części wspólnej budynku z jednoczesnym określeniem do wyłącznego korzystania z poszczególnych miejsc przez właścicieli lokali, którzy wykupili miejsce parkingowe. W umowach przedwstępnych i akcie notarialnym oddzielnie będzie podana wartość lokalu mieszkalnego i oddzielnie wartość miejsca postojowego jako miejsca przynależnego do tego lokalu (z prawem do wyłącznego korzystania z miejsca parkingowego).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00