Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.05.2009, sygn. ITPP2/443-199/09/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-199/09/AK

Czy z uwagi na fakt, iż wskazany przez Rejon numer identyfikacyjny nie jest poprawny formalnie (nie występuje tu wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów), prawidłowym będzie udokumentowanie powyższej transakcji poprzez wystawienie faktury VAT z 22% stawką podatku od towarów i usług, na której nabywcą będzie Starostwo?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 marca 2009 r. (data wpływu 12 marca 2009 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania transakcji dostawy towaru dla kontrahenta litewskiego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 marca 2009 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania transakcji dostawy towaru dla kontrahenta litewskiego.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Zarząd Starostwa Powiatu zawarł z Rejonem W. (Litwa) porozumienie, którego przedmiotem jest pozyskanie przez Powiat środków pieniężnych, które następnie zostaną przeznaczone na zakup, renowację oraz dostarczenie mebli przeznaczonych do wyposażenia Dworku w Rejonie W. na Litwie. Środki pieniężne, z których jest finansowana powyższa inwestycja, pochodzą z dobrowolnych wpłat społeczności lokalnej Powiatu (przedsiębiorców oraz osób fizycznych) i są gromadzone na rachunku bankowym Powiatu z wyłącznym przeznaczeniem na wyżej określony cel. Członkowie Zarządu Powiatu wskazali, iż wyposażenie Dworku jest pierwszym z etapów współpracy Starostwa z Rejonem W. Strony przewidują kolejne realizacje, których celem jest ochrona dóbr kultury polskiej oraz propagowanie polskości na Litwie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00