Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.02.2009, sygn. ITPB2/415-1093/08/TJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-1093/08/TJ

Upust z tytułu korzystania z usług i odroczony termin płatności jako przychód dla uczestników programu rabatowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zmianami) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 21 listopada 2008 r. (data wpływu 28 listopada 2008 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania udzielanych przez Spółkę rabatów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 listopada 2008 roku został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania udzielanych przez Spółkę rabatów.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka zamierza wprowadzić program rabatowy, którym objęci zostaną: współpracownicy klientów korzystających z programu LB (współpracownikami na potrzeby programu rabatowego są osoby fizyczne zatrudnione przez klienta LB lub osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, wykonujące określone czynności na podstawie umowy cywilnoprawnej wobec klienta LB), współpracownicy Spółki (współpracownikiem na potrzeby programu rabatowego są osoby fizyczne zatrudnione przez Spółkę lub osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, wykonujące określone czynności wobec Spółki na podstawie umowy cywilnoprawnej) oraz współpracownicy innych spółek grupy kapitałowej (współpracownikiem na potrzeby programu rabatowego są osoby fizyczne zatrudnione przez spółkę z grupy kapitałowej lub osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, wykonujące określone czynności wobec spółki z grupy kapitałowej na podstawie umowy cywilnoprawnej). Uczestnicy programu, na podstawie otrzymanych kart rabatowych, uprawnieni będą do rabatu na zakup paliwa oraz na myjnię. Warunkiem przystąpienia do programu jest posiadanie umowy kredytowej LB (uczestnictwo jako klient LB) lub dołączenie do grupy klientów LB poprzez podpisanie umowy LB, ustanowienie zabezpieczenia kredytowego na wartość przyszłych zakupów współpracowników oraz zagwarantowanie przez obecnych lub przyszłych klientów LB generowania przez ich współpracowników określonego wolumenu zakupu paliw w miesiącu. Spółka podpisze z klientami LB i ich współpracownikami umowy, na mocy których za dokonane zakupy paliw, towarów i usług, Spółka będzie wystawiała na rzecz poszczególnych współpracowników faktury VAT. Płatność za zakupy będzie odroczona maksymalnie do 2 miesięcy od pierwszej transakcji w danym okresie rozliczeniowym i 1 miesiąc od ostatniej. Klienci LB otrzymają zestawienie płatności o fakturach VAT wystawionych dla poszczególnych współpracowników, na podstawie których Klienci LB rozliczą się z nimi wewnętrznie wg własnych reguł, a łączną wartość wystawionych współpracownikom faktur przeleją na konto Spółki. Celem planowanego programu jest:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00