Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.12.2008, sygn. IPPB2/415-1431/08-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-1431/08-2/MK
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 06.10.2008 r. (data wpływu 09.10.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie obowiązku podatkowego jednego małżonka w związku ze zbyciem prawa wieczystego użytkowania gruntu nabytego z majątku wspólnego przez drugiego małżonka jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 09.10.2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie obowiązku podatkowego jednego małżonka w związku ze zbyciem prawa wieczystego użytkowania gruntu nabytego z majątku wspólnego przez drugiego małżonka.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
W dniu 3 czerwca 1997 roku doszło do zawarcia w formie aktu notarialnego umowy o oddanie gruntu w użytkowanie wieczyste i umowy sprzedaży pomiędzy Miastem L oraz P. S. i mężem Wnioskodawczyni K. J. Zgodnie z treścią tego aktu, P. S. oraz K. J., z dniem konstytutywnego wpisu do księgi wieczystej (Nr ) nabyli, w częściach równych, na współwłasność, prawo użytkowania wieczystego nieruchomości opisanej w § 1 aktu notarialnego z dnia 3 czerwca 1997 r. (dla powyższej nieruchomości prowadzona jest KW o nr ) oraz współwłasność w częściach równych ogrodzenie terenu, znajdujące się na działce nr A/3, opisanej w § 1 niniejszego aktu. Następnie, nakładem P. S. i jego Żony M. oraz nakładem Wnioskodawczyni i jej męża K, z którym łączy ją wspólność majątkowa małżeńska, rozpoczęli na nabytej działce, zgodnie z otrzymanym pozwoleniem na budowę, budowę budynku socjalno - ekspozycyjnego, który uważa się za wykonany w stanie surowym otwartym. Budowa nie miała nic wspólnego z prowadzoną działalnością gospodarczą, lecz była prowadzona z naszych oszczędności w tzw. systemie gospodarskim.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right