Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.12.2008, sygn. IPPB5/423-94/08-2/MW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-94/08-2/MW

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 07.10.2008r. (data wpływu 09.10.2008r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych odnośnie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup strojów służbowych dla pracowników sklepu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 09.10.2008r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych odnośnie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup strojów służbowych dla pracowników sklepu.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka zajmuje się głównie prowadzeniem samoobsługowej sieci sklepów detalicznych sprzedającej artykuły dla dzieci. W ramach działalności Spółka zatrudnia między innymi kierowników sklepów sprzedawców oraz zleceniobiorców.Zgodnie z obowiązującą w spółce procedurą Stroje służbowe - standardy, zamówienia (dalej: Procedura) pracownicy sklepów w czasie godzin pracy, przez cały rok zobowiązani są do noszenia kompletnego stroju służbowego. Postanowieniami procedury związani są zarówno pracownicy Spółki, jak i współpracownicy świadczący na jej rzecz usługi na podstawie zawartych umów cywilnoprawnych. Procedura ustala zasady wyglądu strojów, ich przydziału, ewidencji, jak również zasady wydawania i użytkowania ubrań.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00