Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.12.2008, sygn. IPPB3/423-1493/08-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-1493/08-2/AG

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 27.10.2008 r. (data wpływu do Biura KIP 29.10.2008 r.) w sprawie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29.10.2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z ryzykiem nie regulowania należności przez kontrahentów. W szczególności sytuacje te zdarzają się przy wydłużonych terminach płatności.Z tego powodu spółka zawarła umowę ubezpieczenia zabezpieczającego niezapłacone faktury. Wystawiona polisa ubezpieczeniowa od ryzyka kredytu kupieckiego z opcją windykacji należności gwarantuje, że w przypadku gdy ubezpieczający nie otrzyma płatności z tytułu sprzedaży towarów lub usług z powodu prawnie potwierdzonej lub faktycznej niewypłacalności klienta, otrzymuje od Ubezpieczyciela odszkodowanie równe należności przypadającej od klienta, pomniejszonej o udział własny ubezpieczonego określony w wysokości 10%. W momencie wypłaty odszkodowania prawo do wierzytelności przechodzi na Ubezpieczyciela. Umowa ubezpieczenia nie rozgranicza należności od klienta na wartość netto i należny VAT, lecz odnosi się do pełnej należności od kontrahenta. Ubezpieczony zgłaszając szkodę przesyła faktury, których 90% wartości jest wypłacana jako odszkodowanie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00