Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.12.2008, sygn. IPPB3/423-1333/08-4/KR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-1333/08-4/KR
UZASADNIENIE
W dniu 28.08.2008r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie podatkowego momentu rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Spółka (zleceniobiorca) podpisała umowę na zarządzanie parkingiem z inna spółką z o.o. (zleceniodawca). Zgodnie z umową usługi zarządzania polegają na: 1. przygotowywaniu rocznego budżetu operacyjnego, zawierającego miesięczne prognozy przychodów i kosztów związanych z funkcjonowaniem parkingu, 2. składanie comiesięcznych raportów obejmujących sprawozdanie z wykonania zatwierdzonego budżetu, w tym wielkości przychodów oraz wszystkich udokumentowanych kosztów, oraz informacje dotyczące zdarzeń i zagadnień technicznych, jak również przekazywanie danych statystycznych związanych z funkcjonowaniem parkingu, 3. utrzymywanie parkingu w czystości i porządku, nadzorowanie i zajmowanie się codzienną konserwacja, naprawami, czyszczeniem i optymalizacją działań w zakresie skutecznego funkcjonowania parkingu, w szczególności naprawy systemów parkingowych nadzorujących pobieranie opłat za parkowanie, 4. zatrudnianie pracowników obsługi parkingu, oraz podpisywanie umów z podwykonawcami usług sprzątania, ochrony, konserwacji itp. 5. pobieranie opłat parkingowych od krótkoterminowych klientów parkingu, ewidencjonowanie sprzedaży na kasie fiskalnej, wystawianie rachunków i faktur w imieniu zleceniodawcy, wpłata pobranych opłat parkingowych na wyodrębniony rachunek bankowy zleceniodawcy, monitorowanie terminowości zapłat za wystawione w imieniu zleceniodawcy faktury VAT przelewowe, 6. podpisywanie i rozwiązywanie w imieniu zleceniodawcy umów na korzystanie z parkingu w formie abonamentów miesięcznych bądź na inne okresy, 7. zaopatrywanie parkingu w niezbędne materiały eksploatacyjne, w tym bilety parkingowe i karty zbliżeniowe, art. biurowe, środki czystości. Na potrzeby wykonywania ww. usług spółka ponosi koszty, które zgodnie z umową wchodzą w zakres kosztów operacyjnych raportowanych do zleceniodawcy, i na podstawie odpowiednich faktur VAT ewidencjonuje je w swoich księgach. Ponadto spółka nalicza koszty wynagrodzeń zatrudnionych pracowników, którzy zajmują się obsługa parkingu. Koszty te za dany miesiąc są dwukrotnie zliczane i przenoszone bez doliczania marży na zleceniodawcę w ramach odrębnego świadczenia usługi obsługi parkingu na podstawie faktury VAT.