Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.11.2008, sygn. IPPP1-443-1653/08-4/JF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-1653/08-4/JF

UZASADNIENIE

W dniu 03.09.2008 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania oraz udokumentowania premii pieniężnej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca zajmuje się handlem artykułów i dodatków spożywczych. Dostawcami Spółki są przede wszystkim duże zakłady produkcyjne, jak również firmy pośredniczące w obrocie towarowym dostarczające nam towary od bardzo wielu różnych dostawców. Wybór firmy, od której Spółka kupuje w określonym momencie towary podyktowany jest nie tylko jakością towaru, ale także ceną, która w branży spożywczej ulega bardzo częstym wahaniom. Za zrealizowanie pewnego poziomu zakupów w danym okresie (określonego w umowie), niektórzy dostawcy nagradzają swoich największych odbiorców (m.in. Spółkę) np. w formie wypłacanej premii pieniężnej. Obroty naszej firmy są na tyle duże, iż często zostajemy nagradzani w ten właśnie sposób, chociaż wybór dostawcy nie jest uzależniony od obiecanego bonusu, lecz od szerzej pojętej kalkulacji cenowej, oraz jakości towaru. Przy znacznej skali działalności jest rzeczą oczywistą, iż z niektórymi firmami w danym okresie Spółka wypracowuje bardzo duży obrót. Poza czynnością prawną kupna-sprzedaży, w której jako strona Wnioskodawca jest nabywcą towarów, nie istnieją ze strony Spółki jakiekolwiek inne zobowiązania nakładające obowiązek świadczenia usługi na rzecz dostawcy towaru. Nie istnieją także unormowania zobowiązujące do zrealizowania obrotów, powstrzymania się od dokonania czynności, a także tolerowania czynności czy sytuacji, w tym w szczególności niedokonywania zakupów od innych dostawców towarów (prawo wyłączności) lub organizowania na rzecz dostawcy sprzedaży.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00