Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.08.2008, sygn. IPPB2/415-861/08-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-861/08-2/MK

I zdarzenie przyszłe: Czy spółka jako płatnik postąpi prawidłowo, określając koszty uzyskania przychodu w wysokości 50 % z tytułu korzystania przez pracowników - twórców programu komputerowego z praw autorskich przed przejściem z mocy ustawy autorskich praw majątkowych do programu komputerowego stworzonego w wyniku wykonywania obowiązków pracowniczych na Pracodawcę?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 20.05.2008 r. (data wpływu 26.05.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu w stosunku do części wynagrodzenia zasadniczego pracownika związanej z tworzeniem programów komputerowych i przeniesionymi na pracodawcę prawami autorskimi jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26.05.2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu w stosunku do części wynagrodzenia zasadniczego pracownika związanej z tworzeniem programów komputerowych i przeniesionymi na pracodawcę prawami autorskimi.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

  1. Pracownicy Wnioskodawcy są zatrudnieni na podstawie umów o pracę. Obowiązki pracowników obejmują tworzenie programu komputerowego, w tym tworzenie algorytmów służących do wykrywania zagrożeń (wirusów) na platformach mobilnych, tworzenie struktur w językach wysokiego poziomu, które to struktury są implementacją algorytmów, o których mowa powyżej, tworzenie projektów graficznych interfejsu użytkownika do programu komputerowego (ok. 75 % czasu pracy), a także inne obowiązki służbowe, niezwiązane z tworzeniem programu komputerowego służącego do wykrywania zagrożeń (wirusów) (ok. 25 % czasu pracy). Spółka zamierza prowadzić ewidencję prac twórczych wykonywanych przez poszczególnych pracowników, która to ewidencja będzie służyć weryfikacji dokonanych ustaleń.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00