Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.08.2008, sygn. IP-PB3-423-719/08-2/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PB3-423-719/08-2/KB
Mając powyższe na uwadze, Spółka zwraca się z pytaniem, w jakim momencie powinna ona potrącać koszty uzyskania przychodów wskazane w opisie stanu faktycznego?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 23.04.2008r. (data wpływu 09 maja 2008r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie kosztów uzyskania przychodów - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 09 maja 2008r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
W przedmiotowym wniosku został przestawiony następujący stan faktyczny:
Spółka prowadzi działalność polegającą na wydawaniu i sprzedaży książek i czasopism o zróżnicowanej tematyce. Działalność ta wiąże się z ponoszeniem charakterystycznych dla niej kosztów. Koszty te według rodzaju oraz sposobu rozliczenia można podzielić na następujące grupy:
Grupa 1: Koszty związane z produkcją wydawnictw w tym koszty druku wydawnictw (książek, miesięcznika), koszty związane z zapłatą za licencje do publikacji zdjęć, tekstów, koszty przygotowania do druku (w tym koszty edytorialowe ponoszone przed oddaniem książki lub miesięcznika do druku w postaci przygotowania errat, przygotowanie samych produktów, zbierania zdjęć, artykułów, podpisów autorów tekstów) wynagrodzeń bezpośrednio związanych z przygotowaniem miesięcznika lub książek. W przypadku tego rodzaju kosztów istotne jest podkreślenie, że w przypadku miesięcznika Readers Digest Przegląd faktury dokumentujące poniesienie kosztów druku kolejnego numeru Spółka otrzymuje zawsze już po wysyłce z magazynu do klienta. Na przełomie roku podatkowego oznacza to, iż wysyłka następuje w ostatnim miesiącu bieżącego roku, natomiast faktura wystawiana jest przez usługodawcę w miesiącu następnym. Koszty zakupu produktów dodatkowych, które w ramach jednej transakcji sprzedaży dołączane są do książek i wydawnictw (długopisy, breloki, itp.).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right