Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23.04.2008, sygn. IPPP1-443-125/08-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-125/08-2/AK

Czy wniesienie aportu w postaci akcji (papierów wartościowych) do spółki osobowej powoduje opodatkowanie podatkiem VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko ..., przedstawione we wniosku z dnia 15 stycznia 2008r. (data wpływu 25 stycznia 2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wniesienia aportu w postaci akcji do spółki osobowej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 stycznia 2008r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wniesienia aportu w postaci akcji do spółki osobowej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca, jako osoba fizyczna zamierza przystąpić do spółki osobowej, do której wniesie tytułem wkładu akcje w spółce akcyjnej. Przystępując do spółki zamierza prowadzić jej sprawy wraz z innymi wspólnikami, uzyskując dochody z tytułu działalności gospodarczej. Obecnie nie jest jednak w stanie przewidzieć jak ułożą się relacje z wspólnikami. W związku z tym Wnioskodawca chciałby wiedzieć jak będą się kształtowały skutki podatkowe dotyczące ewentualnej rezygnacji z działalności, a co za tym idzie wystąpienia Wnioskodawcy ze spółki. Podatnik zakłada, że w takim przypadku spółka ulegnie rozwiązaniu, a jej majątek zostanie podzielony i zwrócony pomiędzy wspólników albo wychodząc ze spółki otrzyma ekwiwalent pieniężny w postaci wniesionego wkładu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00