Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.05.2008, sygn. IP-PB3-423-327/08-2/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PB3-423-327/08-2/KB

W jaki sposób obliczyć maksymalną wysokość zwolnienia z opodatkowania, przysługującego Spółce na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz na podstawie art. 12 ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych. Czy w przypadku poniesienia wydatków przewyższających kwotę minimalną określoną w zezwoleniu nr 78, wydatki ponad limit minimalny powiększą maksymalną wysokość zwolnienia z opodatkowania jakie przysługuje Spółce?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 17 stycznia 2008r. (data wpływu 21 lutego 2008r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie specjalnych stref ekonomicznych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 lutego 2008r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych zakresie specjalnych stref ekonomicznych.

W przedmiotowym wniosku został przestawiony następujący stan faktyczny:

Spółka w dniu 18 kwietnia 2006r. uzyskała zezwolenie nr 78 na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W zezwoleniu określono warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Spółka została zobowiązana m.in. do poniesienia na terenie strefy wydatków inwestycyjnych rozumianych zgodnie z § 6 ust. 1 rozporządzenia rady ministrów z dnia 7 września 2004 roku w sprawie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w wysokości co najmniej 12.000.000,00 zł, w terminie do dnia 31.12.2012 roku. W trakcie realizacji inwestycji okazało się, że nakłady inwestycyjne będą wyższe aniżeli 12 mln. Zwiększone nakłady poniesione przez Spółkę dotyczyły wyłącznie działalności gospodarczej określonej w zezwoleniu i miały na celu rozwój przedsiębiorstwa (zakup środków produkcji maszyn) w celu sprostania rosnącemu zapotrzebowaniu kontrahentów Spółki - producentów sprzętu AGD na opakowania ze styropianu. Rosnące zapotrzebowanie na te produkty Spółka przewidywała już na etapie konstruowania biznesplanu przygotowanego na potrzeby postępowania przetargowego na uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Środki trwale jakie Spółka zakupiła stanowią nowe, dodatkowe środki trwałe tego samego rodzaju, w celu sprostania zwiększonym zamówieniom kontrahentów. Poniesione wydatki przewyższyły minimalny, określony w zezwoleniu poziom nakładów inwestycyjnych, jakie Spółka zobowiązana była ponieść.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00