Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.05.2008, sygn. IP-PB3-423-360/08-4/ER, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PB3-423-360/08-4/ER
Czy na gruncie przepisów ustawy o podatku CIT, w związku z planowanym przewalutowaniem na złote polskie kredytu zaciągniętego przez Spółkę w walucie obcej, powstanie dla Spółki obowiązek rozpoznania różnic kursowych wynikających:
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 27.02.2008 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozpoznania różnic kursowych - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27.02.2008 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozpoznania różnic kursowych.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
B-C L P Sp. z o.o. (dalej: Spółka) otrzymała w przeszłości pożyczki (dalej: Pożyczki) wyrażone w walucie obcej - w EURO. Pożyczki były wykorzystywane przez Spółkę na nabycie nieruchomości oddanych przez nią w dzierżawę w następujących miastach: D G., G, N, B-B, P, S, S, T, W, Ż (dalej: Projekt), a także na finansowanie bieżącej działalności. Spółka poniosła dotychczas wydatki z tytułu spłaty części rat kapitałowych oraz odsetek od Pożyczek. Niemniej, z uwagi na określone uwarunkowania ekonomiczne, Spółka zamierza dokonać przewalutowania pożyczki na złote polskie. Spłata pożyczonych środków będzie miała zatem miejsce w złotych polskich.