Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2008, sygn. IP-PP2-443-73/08-4/KCH, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PP2-443-73/08-4/KCH

Czy w świetle przedstawionych powyżej faktów muszę w remanencie likwidacyjnym wykazywać ww. samochód osobowy i zwrócić część odliczonego przy zakupie podatku naliczonego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 12 stycznia 2008r. (data wpływu 17 stycznia 2008r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w stanie faktycznym przedstawionym poniżej -jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 stycznia 2008r. wpłynął wniosek strony o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w stanie faktycznym przedstawionym poniżej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Do końca 2007r. prowadziłam działalność gospodarczą - usługi geodezyjne oraz wynajem pomieszczeń. Z tytułu tej działalności płaciłam liniowy podatek dochodowy oraz byłam zarejestrowana jako czynny podatnik VAT. W ramach działalności korzystałam m.in. z samochodu osobowego zakupionego w czerwcu 2005r. Z tytułu zakupu tego samochodu zgodnie z art.86 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług odliczyłam proporcjonalnie podatek naliczony w kwocie 5000zł. Przez cały ten okres samochód był wykorzystywany przeze mnie do prowadzonej działalności. Wobec powyższego w rozumieniu przepisu art. 43 ust. 2 pkt 2 ustawy był on towarem używanym. Dnia 31 grudnia 2007r. przedmiotowy samochód wycofałam z ewidencji środków trwałych przekazując go jednocześnie na potrzeby własne. Z dniem 31 grudnia 2007r. zakończyłam działalność gospodarczą. Moim źródłem przychodów jako osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej pozostanie wyłącznie najem. Z tego tytułu pragnę nadal opłacać podatek VAT. Z dniem zakończenia działalności zobowiązana byłam sporządzić remanent likwidacyjny, na którym powinnam wykazać wszystkie pozostałe towary, które nie były przedmiotem dostawy. Samochód będzie potrzebny do uzyskiwania przychodów z tytułu najmu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00