Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.03.2008, sygn. IP-PP2-443-691/07-2/SAP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PP2-443-691/07-2/SAP
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r., Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r., Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 05.12.2007 r. (data wpływu 10.12.2007 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia kwoty podatku naliczonego wynikającej z faktury wystawionej przez polskiego podatnika podatku od towarów i usług dokumentującej usługi doradcze oraz z faktury wewnętrznej dokumentującej import usług doradczych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 grudnia 2007 r. wpłynął w/w wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia kwoty podatku naliczonego wynikającej z faktury wystawionej przez polskiego podatnika podatku od towarów i usług dokumentującej usługi doradcze oraz z faktury wewnętrznej dokumentującej import usług doradczych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Spółka, zarejestrowana jako czynny podatnik podatku od towarów i usług, należy do grupy kapitałowej specjalizującej się w inwestycjach w nieruchomości. Spółka dokonała zakupu udziałów w polskiej spółce, która posiada nieruchomość - centrum handlowe (zwanej dalej Spółką przejmowaną). Spółka przejmowana prowadzi działalność gospodarczą polegającą na wynajmie powierzchni handlowej w posiadanym przez nią centrum handlowym. Działalność ta stanowi sprzedaż opodatkowaną podatkiem od towarów i usług. Po dokonaniu zakupu w/w udziałów, w celu usprawnienia i uproszczenia struktury działalności w Polsce, zainicjowany został proces połączenia Spółki oraz Spółki przejmowanej. Zgodnie z treścią planu połączenia zgłoszonego do sądu rejestrowego połączenie nastąpi na podstawie przepisu art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych w drodze przejęcia Spółki przejmowanej przez Spółkę, tj. poprzez przeniesienie całego majątku Spółki przejmowanej na Spółkę. W związku z tym, że Spółka posiada 100% kapitału zakładowego Spółki przejmowanej nie nastąpi wydanie udziałów w Spółce wspólnikom Spółki przejmowanej. Ponadto, połączenie zostanie przeprowadzone bez podwyższania kapitału zakładowego Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right