Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.10.2008, sygn. ILPB1/415-523/08-2/IM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-523/08-2/IM
Czy wydatki objęte wyżej wymienionym stanem faktycznym, czyli wydatki poniesione na wytworzenie wyrobów handlowych, które z uwagi na zakwalifikowanie ich do odpadów (tj. wyrobów nieprzydatnych do spożycia z uwagi na upływ terminu ważności do spożycia), można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Czy wartość nieprzydatnych do spożycia produktów, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów po cenie ich wytworzenia (techniczny koszt wytworzenia), bez doliczania marży? Czy wydatki poniesione w związku z odbiorem i zutylizowaniem przez Firmę utylizacyjną odpadów można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz.770) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana reprezentowanego przez doradcę podatkowego Panią przedstawione we wniosku z dnia 14 lipca 2008 r. (data wpływu 18 lipca 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 lipca 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki jawnej. Wspólnik z tytułu uzyskiwanych dochodów podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Przedmiotem działalności spółki jawnej jest produkcja oraz sprzedaż mięsa i wędlin. Spółka jawna wytworzone wyroby dostarcza do własnych sklepów firmowych, celem ich sprzedaży. Przesunięcie wytworzonych wyrobów do sklepów firmowych nie generuje przychodu podatkowego, ani też z tym momentem nie powstają koszty uzyskania przychodu. Przychód u Wspólnika, jak i koszt uzyskania przychodów jest rozpoznawany na moment sprzedaży wyrobów gotowych w sklepie firmowym.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right