Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.04.2008, sygn. ILPP2/443-59/08-2/GZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-59/08-2/GZ
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym premie pieniężne uzyskiwane wyłącznie za przekroczenie w danym okresie rozliczeniowym ustalonego poziomu zakupów nie stanowią wynagrodzenia za świadczenie usług, a co za tym idzie nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT?Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym fakt przyznania premii pieniężnej powinien być potwierdzony notą księgową (obciążeniową)?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., przedstawione we wniosku z dnia 10 stycznia 2008 r. (data wpływu 17 stycznia 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania premii pieniężnej jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 stycznia 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania premii pieniężnej.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca (Spółka) prowadzi działalność gospodarczą polegającą m.in. na nabywaniu towarów branży grzewczej i sanitarnej w celu ich dalszej odsprzedaży. Zakupy te są dokonywane od różnych dostawców będących polskimi podatnikami podatku VAT, bądź podatnikami podatku od wartości dodanej w innych krajach Unii Europejskiej.
Począwszy od 1 stycznia 2008 r. Spółka zawarła szereg umów z dostawcami, które dotyczą warunków przyznawania jej premii pieniężnych za przekroczenie określonego poziomu zakupów. Spółka przygotowała i zaproponowała swoim dostawcom ramowy projekt umowy (dalej: Umowa), który został wykorzystany przy ustalaniu warunków uzyskania premii od różnych kontrahentów. Wobec tego, ogólne warunki przyznawania premii są analogiczne, a różnice pomiędzy poszczególnymi umowami dotyczą pułapu zakupów uprawniającego do uzyskania premii oraz okresu rozliczeniowego, za który jest ona kalkulowana.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right