Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.11.2008, sygn. IBPP3/443-646/08/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-646/08/PK

opodatkowanie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów zaimportowanych na terenie UE oraz ustalenia miejsca świadczenia usług transportu morskiego i usług wspomagających i pomocniczych na rzecz transportu

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 4 września 2008r. (data wpływu 10 września 2008r.), uzupełnionej pismem z dnia 4 września 2008r. (data wpływu 26 września 2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów zaimportowanych na terenie UE oraz ustalenia miejsca świadczenia usług transportu morskiego i usług wspomagających i pomocniczych na rzecz transportu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 września 2008r. został złożony ww. wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów zaimportowanych na terenie UE oraz ustalenia miejsca świadczenia usług transportu morskiego i usług wspomagających i pomocniczych na rzecz transportu. Ww. wniosek został uzupełniony pismem z dnia 4 września 2008r.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca nabywa towary z krajów spoza Unii Europejskiej. Towary transportowane są drogą morską do różnych portów UE, gdzie ma miejsce odprawa celna. Spółka nie jest zarejestrowana do celów VAT na terenie UE. Towary do odprawy celnej zgłaszają firmy spedycyjne będące jednocześnie przedstawicielami podatkowymi, które uiszczają należności celne. Następnie towary transportowane są samochodami do magazynów Wnioskodawcy w Polsce.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00