Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.11.2008, sygn. IBPP2/443-752/08/BW, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-752/08/BW
Czy Spółce przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego wykazane na fakturach dokumentujących nabycie opisanych we wniosku usług w momencie ich nabycia?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., przedstawione we wniosku z dnia 30 lipca 2008r. (data wpływu 11 sierpnia 2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania, czy Spółce przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego wykazane na fakturach dokumentujących nabycie opisanych we wniosku usług w momencie ich nabycia - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 sierpnia 2008r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania, czy Spółce przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego wykazane na fakturach dokumentujących nabycie opisanych we wniosku usług w momencie ich nabycia.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny (zdarzenie przyszłe):
Wnioskodawca jest spółką z siedzibą w Polsce, która prowadzi działalność gospodarczą polegającą na wynajmie powierzchni handlowej w posiadanym centrum handlowym (C). C to wielofunkcyjne centrum z szeroką ofertą handlową w którym 2/3 powierzchni, przeznaczono na rozrywkę i wypoczynek oraz małe i średniej wielkości sklepy, a tylko 1/3 na sklepy wielopowierzchniowe. W C można wydzielić część rozrywkową, gastronomiczną, sportową oraz największą część handlową (ok. 250 lokali i punktów handlowych łącznie). W związku z tym Wnioskodawca posiada bardzo dużą liczbę najemców.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right