Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.07.2008, sygn. IBPP3/443-368/08/KO, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-368/08/KO

1. Do jakiej kategorii czynności opodatkowanych ustawą o podatku od towarów i usług Spółka powinna zakwalifikować usługi wskazane powyżej w pkt 1-7, czy do usług na majątku ruchomym, czy też do badań i analiz technicznych?
2. Czy przedmiotowe usługi powinny podlegać opodatkowaniu w Polsce?
3. Czy nabycie tych usług należy traktować jako import usług, co wymusza wystawianie przez spółkę faktur wewnętrznych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. przedstawione we wniosku z dnia 8 maja 2008r. (data wpływu 20 maja 2008r.), uzupełnionym pismem z dnia 14 lipca 2008r. (data wpływu) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie opodatkowania usług badań i analiz technicznych (PKWiU 74.3) oraz rozpoznania importu usług - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 maja 2008r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony pismem z dnia 14 lipca 2008r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie opodatkowania usług badań i analiz technicznych (PKWiU 74.3) oraz rozpoznania importu usług.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka zajmuje się produkcją przewodów wysokociśnieniowych dla branży motoryzacyjnej. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka nabywa usługi od kontrahentów mających siedzibę poza terytorium kraju (Polski), m. in. we Francji, Włoszech oraz w Niemczech. Usługi te polegają głównie na sortowaniu, wycinaniu, demontażu, dogrzewaniu, czyszczeniu itp. Problemem jest odpowiednie zakwalifikowanie nabywanych usług do właściwej kategorii usług. Wątpliwości dotyczą m.in. określenia jakie prace stanowią usługi na rzeczowym majątku ruchomym", a jakie badania i analizy techniczne oraz jak powinno się dokumentować takie czynności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00