Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.05.2008, sygn. IBPP2/443-132/08/ASz (KAN-1548/02/08), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-132/08/ASz (KAN-1548/02/08)
Czy w przytoczonym stanie faktycznym ma miejsce świadczenie usług pomiędzy Odbiorcą (świadczącym), a Wnioskodawcą (beneficjentem świadczenia), z tytułu którego wynagrodzeniem jest premia wypłacana przez Wnioskodawcę, a w konsekwencji czy Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z wystawionych przez Odbiorcę faktur w celu udokumentowania usługi świadczonej w zamian za przyznaną premię, na zasadach ogólnych przewidzianych w ustawie o VAT, z pominięciem przepisu art. 88 ust. 3a pkt 2 ustawy o VAT.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. X przedstawione we wniosku z dnia 1 lutego 2008r. (data wpływu 15 lutego 2008r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania premii pieniężnych przez kontrahenta oraz możliwości odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących świadczenie usług w zamian za premie pieniężne jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 lutego 2008r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie opodatkowania premii pieniężnych przez kontrahenta oraz możliwości odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących świadczenie usług w zamian za premie pieniężne.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca dokonuje sprzedaży na rzecz C Spółka z o.o. (C Odbiorca) dostaw towarów, które następnie są sprzedawane w sieci sklepów Odbiorcy.W omawianym zakresie podstawą współpracy pomiędzy Wnioskodawcą i Odbiorcą jest umowa ramowa długoterminowej współpracy gospodarczej (umowa ramowa).Umowa ramowa w sposób kompletny określa warunki współpracy pomiędzy Wnioskodawcą i Odbiorcą. W szczególności przewiduje szereg odrębnie traktowanych instrumentów mających na celu intensyfikację obrotów między jej stronami, np. rabaty, wynagrodzenia za usługi w zakresie promocji towarów, czy premie pieniężne.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right