Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.12.2008, sygn. ITPB1/415-539d/08/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-539d/08/MR

W jaki sposób będzie należało ustalić dochód w przypadku ewentualnego zbycia nieruchomości (lub całego przedsiębiorstwa Spółki Osobowej) przez Spółkę Osobową, a w szczególności co będzie kosztem uzyskania przychodu?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 29 września 2008 r. (data wpływu 6 października 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia dochodu ze sprzedaży nieruchomości oraz przedsiębiorstwa - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 października 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia dochodu ze sprzedaży nieruchomości oraz przedsiębiorstwa.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest współwłaścicielem, na zasadach małżeńskiej wspólności majątkowej, budynku (wraz z przyległym gruntem) nabytego w 2000 r.

Budynek wykorzystywany jest obecnie w następujący sposób:

  • Małżonek Wnioskodawcy prowadzi w budynku jednoosobową działalność gospodarczą polegającą na prowadzeniu apteki (cały parter przedmiotowego budynku) oraz wynajmie pomieszczeń w pozostałej części budynku (tj. na pierwszym oraz drugim piętrze) podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą. Konsekwentnie, przedmiotowy budynek stanowi środek trwały w jednoosobowej działalności gospodarczej małżonka Wnioskodawcy oraz jest w całości przez niego amortyzowany. Oddzielny środek trwały małżonka Wnioskodawcy stanowi, niepodlegający amortyzacji, przyległy do budynku grunt.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00