Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.11.2008, sygn. ITPP2/443-752a/08/EŁ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-752a/08/EŁ
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 26 sierpnia 2008 r. (data wpływu 29 sierpnia 2008 r.), uzupełnionym pismem z dnia 17 listopada 2008 r. (data wpływu 20 listopada 2008 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca dostawy towarów i opodatkowania w przypadku transakcji łańcuchowych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 sierpnia 2008 r. złożono wniosek, uzupełniony pismem z dnia 17 listopada 2008 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca dostawy towarów i opodatkowania w przypadku transakcji łańcuchowych.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług na terytorium kraju (posiada NIP i NIP PL). Nie uzyskała w państwach innych niż Polska, numeru identyfikacji podatkowej. Dokonuje transakcji handlowych z kontrahentami krajowymi, z kontrahentami posiadającymi siedzibę na terytorium państw Unii Europejskiej oraz na terytorium państw trzecich (Rosja). Podstawowym rodzajem działalności jest sprzedaż specjalistycznych artykułów oświetleniowych, farb, tkanin. Spółka w ramach prowadzonej działalności, zakupuje towary u kontrahentów z obszarów UE, i dokonuje dalszej odsprzedaży kontrahentowi z kraju trzeciego (Federacja Rosyjska). Transport tych towarów odbywa się bezpośrednio z magazynów kontrahentów UE do ostatecznego nabywcy z Rosji. Wywozu towarów dokonuje firma spedycyjna z L. lub Niemiec na zlecenie Spółki. Faktycznie występuje tylko jedno przemieszczenie towarów, z magazynów kontrahentów z UE do Rosji.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right