Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.12.2008, sygn. ITPB1/415-595/08/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-595/08/MM
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 9 października 2008 r. (data wpływu 23 października 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania należności przysługujących wspólnikowi występującemu ze spółki jawnej jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 października 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania należności przysługujących wspólnikowi występującemu ze spółki jawnej.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawczyni zamierza z dniem 31 grudnia 2008 roku wystąpić ze spółki jawnej i zgodnie z treścią art. 58 w związku z art. 61 i 65 Kodeksu spółek handlowych ma prawo do wypłaty całości zysku, zwrotu wniesionych nakładów w formie pieniężnej oraz zwrotu nadwyżki kapitałowej, wynikającej z przysporzenia majątku Spółki z dochodów opodatkowanych uprzednio podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
W związku z powyższym zadano następujące pytanie.
Czy uzyskany przez podatnika w związku z jego wystąpieniem ze spółki - zwrot wkładu i otrzymana część wspólnego majątku nabytego w czasie trwania spółki jawnej, odpowiadająca udziałowi podatnika w zyskach tej spółki nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych...
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right