Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.11.2008, sygn. ITPP3/443-192/08/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-192/08/JK
UZASADNIENIE
W dniu 1 września 2008 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczący podatku akcyzowego w zakresie obowiązku produkcji wyższych kwasów tłuszczowych o symbolu PKWiU 24.14.3 przeznaczonych do celów przemysłowych i spożywczych w składzie podatkowym.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka jest producentem między innymi tzw. wyższych kwasów tłuszczowych o symbolu PKWiU 24.14.3 przeznaczonych do celów przemysłowych i spożywczych (dalej: WKT). Proces otrzymywania WKT jest następujący: w procesie produkcji estrów wyższych kwasów tłuszczowych jako odpad powstaje tzw. odciek glicerynowy. W skład odcieku oprócz gliceryny wchodzą również nie zestryfikowane części kwasów tłuszczowych, trochę estrów i same kwasy tłuszczowe, w zależności od jakości oleju roślinnego z jakiego robione były estry, temperatury i reżimu produkcyjnego tych dodatków może być wiece lub mniej. Działając na odciek glicerynowy silnym kwasem mineralnym wydobywany jest WKT. Wydajność produkcji w zależności od surowca kształtuje się na poziomie od 20% do 65%. Produkowany WKT ma zastosowanie do produkcji związków organicznych, między innymi, estrów, mydeł bazowych, nowoczesnych środków powierzchniowo czynnych oraz w żywieniu zwierząt. Zainteresowany dodaje, iż produkowany WKT nie spełnia wymagań jakościowych dla paliw silnikowych i olejów opałowych lekkich. Właściwości fizykochemiczne porównywalne są z olejami opałowymi ciężkimi. Wnioskodawca stwierdza także, iż produkowany WKT nie będzie oferowany przez Spółkę jako paliwo silnikowe, olej opałowy lub napędowy. WKT zamierza od nas nabywać podmiot trzeci i będzie je przeznaczał do dalszej odsprzedaży na cele opałowe.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right