Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.10.2008, sygn. ITPB3/423-377/08/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-377/08/AM
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 roku w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 10 lipca 2008 r. (data wpływu 14 lipca 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z emisją akcji i wejściem na alternatywny system obrotu New Connect jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 lipca 2008 r. złożono ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z emisją akcji i wejściem na alternatywny system obrotu New Connect.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka ma zamiar zrealizować ofertę publiczną sprzedaży akcji w celu pozyskania z alternatywnego rynku obrotu New Connect, którego zasady i cele są zbliżone do zadań giełdy, środków finansowych przeznaczonych na działalność gospodarczą Wnioskodawcy. Uzyskane z emisji na New Connect (zorganizowanym rynku akcji Giełdy Papierów Wartościowych, prowadzonym poza rynkiem regulowanym jako alternatywny system obrotu) środki zostaną zainwestowane w rzeczowy majątek trwały oraz dalszą ekspansję Spółki na rynku usług informatycznych, jak również na rozszerzenie zakresu działań podejmowanych w celu pozyskiwania przychodów z działalności gospodarczej. W szczególności środki te będą przeznaczane na bieżącą działalność wnioskodawcy mającą na celu utrzymywanie dotychczasowych źródeł przychodu oraz inwestycje mające na celu powiększenie przychodów od nowo pozyskiwanych inwestorów lub z nowo wprowadzonych produktów, co bezpośrednio przyczyni się do wzrostu dochodów Spółki, nie pozostając bez znaczenia na wymiar jej obowiązków publicznoprawnych.