Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.09.2008, sygn. ITPP1/443-466/08/JJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-466/08/JJ
W jakim terminie należy wykazać podatek należny?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 14 maja 2008 r. (data wpływu 29 maja 2008 r.) uzupełnionym pismami z dnia 6 czerwca 2008 r. oraz z dnia 21 sierpnia 2008 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania kwot wynagrodzenia otrzymywanego z tytułu dostaw złomu akumulatorowego - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 maja 2008 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania kwot wynagrodzenia otrzymywanego z tytułu dostawy złomu akumulatorowego.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Prowadzi Pan firmę transportowo-handlową, której podstawową działalnością jest skup i sprzedaż złomu akumulatorowego. Głównym odbiorcą tych towarów jest firma, z którą ma Pan podpisaną umowę na dostawę złomu akumulatorowego. Z zawartej umowy wynika, że ...za dostarczenie nie mniej niż 500Mg złomu miesięcznie cena bazowa obowiązująca będzie podwyższona o 200PLN/Mg oraz będzie wypłacana premia ilościowa.... Ponadto z treści umowy wynika, że po zakończeniu każdego miesiąca wystawiana jest faktura korygująca uwzględniająca premię ilościową, która wynosi 30 PLN/Mg - przy realizacji miesięcznych dostaw złomu poniżej 500 Mg oraz 50 PLN/Mg - przy dostawie złomu w wysokości minimum 500 Mg. Faktura korygująca obejmuje więc wszystkie dostawy w miesiącu, zarówno zapłacone, jak i te z opóźnionym terminem zapłaty, wykazując w swej treści podwyższoną cenę i związany z tym zwiększeniem podatek należny. Stwierdza Pan, że wystawienie faktury obejmującej wszystkie dostawy w danym miesiącu, co do których powstaje obowiązek podatkowy w różnych terminach jest sporym utrudnieniem i jest dość skomplikowane.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right