Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.06.2008, sygn. ITPB3/423-232/08/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-232/08/AW
Czy dochody podatników, których celem statutowym jest działalność naukowa, naukowo-techniczna lub inna wymieniona w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wolne są od opodatkowania także wówczas, gdy przeznaczone i wydatkowane zostały na uiszczenie wpłaty na PFRON?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zmianami) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 14 kwietnia 2008 r. (data wpływu 17 kwietnia 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 kwietnia 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego wpłat dokonanych na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca został wyodrębniony organizacyjnie z Urzędu Miasta, jako forma gospodarki pozabudżetowej. Podmiot realizuje swoje zadania zgodnie z nadanym statusem oraz zarządzeniem, które Go powołuje.
Nadrzędnym i jedynym celem Wnioskodawcy jest realizacja zadań ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym (Dz. U. Nr 122, poz. 1143 ze zmianami). Zadania te są związane z aktywizacją zawodową i społeczną podopiecznych i tym samym z przeciwdziałaniem ich wykluczeniu społecznemu. Poprzez tzw. zatrudnienie socjalne oraz działania z zakresu reintegracji społecznej i zawodowej dąży do usamodzielnienia uczestników i wyprowadzenia ich poza systemy pomocy społecznej. Daje ono szansę na ponowne włączenie się do życia społecznego oraz prawidłowe pełnienie ról zawodowych i rodzinnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right