Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.04.2008, sygn. ITPB1/415-15/08/HD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-15/08/HD
Jak ustalić do amortyzacji wartość początkową zaadaptowanego i rozbudowanego budynku na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 10 stycznia 2008 r., uzupełnione pismem z dnia 28.03.2008 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości ustalenia przez biegłego wartości początkowej ulepszonego środka trwałego - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 stycznia 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości ustalenia przez biegłego wartości początkowej ulepszonego środka trwałego.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Prowadzi Pan działalność gospodarczą w zakresie mechaniki pojazdowej. Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej jest Pan w trakcie adaptacji części budynku gospodarczego oraz dobudowy części warsztatu. Obecnie działalność gospodarczą prowadzi Pan w połowie finalnego budynku warsztatowego, który jest amortyzowany. Część budynku gospodarczego, która została adaptowana na potrzeby działalności gospodarczej w 1997 r. została wyceniona przez rzeczoznawcę w wysokości 23 500 zł i z taką wartością, z dniem 25.01.1997 r., została przyjęta do amortyzacji liniowej w wysokości stawki 5,5%. Do rozbudowy warsztatu użyje Pan materiałów zakupionych obecnie, jak również zakupionych w latach ubiegłych, na które nie posiada Pan już dowodów zakupu (na początku lat dziewięćdziesiątych budował Pan z nich obecnie rozbudowywany budynek, który wówczas był budynkiem gospodarczym). Prace związane z rozbudową warsztatu wykonuje Pan we własnym zakresie oraz będzie korzystał Pan z usług firm specjalistycznych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right