Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.12.2007, sygn. ITPP3/443-36/07/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-36/07/JK
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku nr GT/426/07 z dnia 28 września 2007r. (data wpływu 4 października 2007 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczące warunków zwolnienia od akcyzy benzyn silnikowych i oleju napędowego oraz sposobu rozliczenia kwoty zwolnienia od akcyzy - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 października 2007 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczący warunków zwolnienia od akcyzy benzyn silnikowych i oleju napędowego oraz sposobu rozliczenia kwoty zwolnienia od akcyzy.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka wytwarza paliwa z udziałem biokomponentów. Paliwa spełniają warunki określone w § 12 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego (t. j. Dz. U. z 2006 r. Nr 72 poz. 500 ze zm.). Procentowa zawartość biokomponentów jest potwierdzona dla każdej partii wytworzonych paliw badaniami jakościowymi przeprowadzonymi w laboratorium Spółki i wystawionym atestem jakościowym. Wytwarzane w składzie podatkowym Spółki paliwa są magazynowane w obcych składach podatkowych (bazach paliwowych), z którymi zawarte są umowy na wynajem pojemności magazynowych. W jednym zbiorniku w bazie paliwowej będą gromadzone paliwa stanowiące własność kilku podmiotów, a także paliwa o różnej zawartości biokomponentów lub w ogóle nie zawierające takiego dodatku. Wobec powyższego paliwo Spółki wydawane ze składu podatkowego (bazy paliwowej) poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy może mieć inną niż wynikającą z atestu jakościowego procentową zawartość biokomponentu. Zamiarem Spółki jest by każda odbierana z bazy paliwowej partia paliwa miała stałą zawartość biokomponentu. Aby uzyskać w każdym przypadku, zgodną z założeniami technicznymi, zawartość biokomponentu, Spółka rozważa możliwość dodawania biokomponentu w bazach paliwowych bezpośrednio do zbiorników magazynowych lub w toku wydawania paliwa ze składu podatkowego przy załadunku paliwa na środek transportu. Dodania biokomponentu w bazie paliwowej dokonywałby prowadzący skład podatkowy na zlecenie Spółki, przy czym biokomponenty byłyby zawsze własnością Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right