Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 28.02.2007, sygn. PP II 443/1/593/19870/06, Dolnośląski Urząd Skarbowy, sygn. PP II 443/1/593/19870/06
W złożonym wniosku, Podatnik zwraca się z pytaniem, czy w przypadku dokonania sprzedaży wyposażenia trwale złączonego ze sprzedawanym lokalem mieszkalnym, jeżeli wyposażenie to nie będzie ujęte w akcie notarialnym, Bank Z. S.A. będzie miał obowiązek odprowadzić podatek od towarów i usług.
Zgodnie z przedstawionym stanem faktycznym, Bank Z. zamierza dokonać sprzedaży osobie fizycznej lokalu wraz z trwale złączonym z tym lokalem wyposażeniem w postaci mebli kuchennych, sprzętu AGD oraz szafy do zabudowy. W akcie notarialnym wskazana będzie wyłącznie sprzedaż mieszkania jako zwolniona z podatku VAT bez wyodrębnienia osobnej ceny wyposażenia. Przy zakupie zarówno lokalu jak i wyposażenia Bank nie odliczał naliczonego podatku VAT. Sprzedaż lokalu mieszkalnego jest zwolniona z podatku VAT na mocy art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług. Wnioskodawca wyjaśnia ponadto, iż przedmiotowy lokal mieszkalny wraz ze znajdującym się w nim wyposażeniem stanowi własność Banku i w okresie ostatnich kilku lat był przez Bank wykorzystany na potrzeby mieszkaniowe pracowników B. S.A., którym był udostępniany.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right