Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 20.09.2007, sygn. PD/423-2/07, Urząd Skarbowy w Białej Podlaskiej, sygn. PD/423-2/07

Czy prawidłowe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów w miesiącu otrzymania faktury opłaty wstępnej (wynikającej z zawartej umowy leasingu operacyjnego) w jej pełnej wysokości, czy też należy ją zaliczać do kosztów uzyskania przychodów sukcesywnie (np. co miesiąc), w wielkości proporcjonalnej do długości okresu, na który została zawarta umowa leasingowa? (Czy czynsz inicjalny jest kosztem dotyczącym całej umowy leasingu,czy też jest to koszt związany z czynnością jednorazową?).

Pytanie podatnika

Na podstawie art. 14 a § 1 i 4, ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (jednolity tekst Dz.U. Nr 8 z 2005 r., poz. 60 z późn. zm ), w związku z art. 4 ust.1 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa ( Dz.U. Nr 217, poz. 1590 ) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Białej Podlaskiej udziela pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego uznając za prawidłowe stanowisko przedstawione przez Spółkę we wniosku oznaczonym datą 28 czerwca 2007 r. dotyczące momentu ujęcia do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej. Dnia 29 czerwca 2007 r, do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Białej, Podlaskiej wpłynął wniosek Spółki oznaczony datą 28 czerwca 2007 r. zawierający żądanie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego dotyczący zagadnienia przedstawionego w niżej przedstawionym pytaniu. Pytanie: Czy prawidłowe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów w miesiącu otrzymania faktury opłaty wstępnej (wynikającej z zawartej umowy leasingu operacyjnego) w jej pełnej wysokości, czy też należy ją zaliczać do, kosztów uzyskania przychodów sukcesywnie (np. co miesiąc), w wielkości proporcjonalnej do długości okresu, na który została zawarta umowa leasingowa? (Czy czynsz inicjalny jest kosztem dotyczącym całej umowy leasingu,czy też jest to koszt związany z czynnością jednorazową?)Stanowisko Wnioskodawcy:Z oceny Strony wynika, że wstępna opłata leasingowa winna być zaliczana do kosztów uzyskania przychodów proporcjonalnie do upływu okresu na który umowa leasingowa została zawarta. Zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jeżeli koszty uzyskania przychodów, inne niż koszty bezpośrednie związane z przychodami (tzw. koszty pośrednie) dotyczą okresu przekraczającego rok podatkowy, a nie jest możliwe określenie, jaka ich część dotyczy danego roku podatkowego, w takim przypadku koszty te stanowią koszty uzyskania przychodów proporcjonalnie w poszczególnych latach podatkowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00