Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 19.03.2007, sygn. ZP/443-5/07, Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu, sygn. ZP/443-5/07
Czy wcześniejsze wpłaty dokonywane przez dystrybutorów na rzecz Spółki na poczet przyszłych dostaw, których zakres i warunki określane są wstępnie w zgłaszanym przez dystrybutorów zapotrzebowaniu, a następnie doprecyzowane w momencie potwierdzenia zamówienia przez Spółkę lub w momencie wysyłki produktów, należy traktować jako przedpłaty w rozumieniu art. 19 ust. 11 ustawy o VAT (lub inne wymienione w tym artykule formy wcześniejszej zapłaty) i czy w związku z tym Spółka w momencie otrzymania takiej wpłaty powinna rozpoznać obowiązek podatkowy dla celów VAT?, Czy w przypadku gdy w stosunku do takich wpłat obowiązek podatkowy nie powstaje w momencie ich dokonania, to czy prawidłowym jest określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w momencie potwierdzenia przez Spółkę zamówienia lub alternatywnie w przypadku braku takiego potwierdzenia w momencie realizacji zamówienia do dystrybutorów?
POSTANOWIENIE
Naczelnik Pierwszego Wielkopolskiego Urzędu Skarbowego w Poznaniu, działając na podstawie przepisów:
- art. 14 a § 1, § 3, § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.),
po rozpatrzeniu wniosku w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, postanawia uznać za prawidłowy pogląd Podatnika, wyrażony w złożonym wniosku.
UZASADNIENIE
Z przedstawionego w złożonym wniosku stanu faktycznego wynika, iż Podatnik w ramach prowadzonej działalności gospodarczej produkuje nawozy chemiczne, które są wykorzystywane w rolnictwie (klasyfikacja PKD 24). Nadto Podatnik podał, iż asortyment nawozów Spółki obejmuje nawozy wymienione w ramach grupowania PKWiU 24.15.30, 24.14.40 oraz 24.15.80, a w szczególności:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right