Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 31.01.2007, sygn. ZD/9060-94/1/06, Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu, sygn. ZD/9060-94/1/06
Czy bezprawne zbycie przez Spółkę z rachunku klienta papierów wartościowych nabytych przez klienta przed dniem 1 stycznia 2004r., a następnie zwrot przez Nią papierów wartościowych tożsamych co wartości i ilości, ale nabytych po roku 31.12.2003r., powoduje utratę prawa klienta do zwolnienia z podatku od dochodu z odpłatnego zbycia zwracanych papierów wartościowych i czy w związku z tym Wnioskodawca powinien wykazywać dochód ze zbycia zwróconych papierów w informacji PIT-8C klienta za dany rok podatkowy?
W dniu 06.11.2006r. wpłynął do organu podatkowego wniosek Spółki o udzielenie pisemnej interpretacji, co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego.
Z przedstawionego przez Wnioskodawcę stanu faktycznego wynika, co następuje:
Zgodnie z art. 39 ust. 3 oraz art. 42a ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, (tekst jednolity: Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 ze zm.), Wnioskodawca, będący domem maklerskim, obowiązany jest do sporządzenia informacji o przychodach z innych źródeł oraz o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych, tj. informacji PIT-8C. W składanych informacjach Spółka jest zobowiązana wykazać w szczególności kwotę przychodu uzyskanego przez podatnika, będącego klientem domu maklerskiego, z tytułu dokonanych transakcji, a także koszty uzyskania przychodów. W informacji tej nie należy wykazywać dochodów z transakcji papierami wartościowymi zwolnionymi z opodatkowania.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right