Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 18.09.2007, sygn. 1406/vat/443-36/EG/07, Urząd Skarbowy w Grodzisku Mazowieckim, sygn. 1406/vat/443-36/EG/07

Czy deklaracja zgodności wystawiona przez producenta stwierdzająca,że dany wyrób jest wyrobem medycznym klasy I jest wystarczającym dokumentem uprawniającym do stosowania obniżonej stawki podatku VAT?

Pytanie podatnika

Pismem z dnia 27.06.2007r., uzupełnionym w dniu 24.07.2007r zwrócił się Pan z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w Jego indywidualnej sprawie, w której na dzień złożenia wniosku nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym.

Strona przedstawiła następujący stan faktyczny:Podatnik importuje urządzenia - powiększalniki, programy powiększające i udźwiękawiające, przeznaczone dla inwalidów wzroku (osób niewidomych i słabowidzących). Urządzenia te produkowane na terenie Unii Europejskiej i poza Unią, posiadają deklaracje zgodności wystawione przez producenta stwierdzającą, że są to produkty medyczne klasy I i w pełni spełniają wymagania stawiane wyrobom medycznym w Unii Europejskiej. Wyroby te zostały wprowadzone w innych krajach unijnych do obrotu handlowego przez autoryzowanych przedstawicieli. Podatnik w piśmie złożonym w dniu 24.07.2007r w uzupełnieniu przedmiotowego wniosku wskazał, że urządzenia wymienione we wniosku są wyrobami medycznymi w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r o wyrobach medycznych (Dz.U.Nr.93 poz.896). Ponieważ są to wyroby medyczne klasy I to jako takie wraz z wyrobami medycznymi klasy IIa, wyrobami na zamówienie i wyrobami diagnostyki in vitro nie sklasyfikowanymi, których wytwórca ma siedzibę poza Polską a zostały wprowadzone do obrotu w innych krajach UE lub EFTA nie są objęte obowiązkiem zgłoszenia do Rejestru wyrobów medycznych i podmiotów odpowiedzialnych za ich wprowadzenie do obrotu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00