Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 15.06.2007, sygn. 1433/GF/415-9/07/KB, Urząd Skarbowy Warszawa-Mokotów, sygn. 1433/GF/415-9/07/KB
Czy nieściągalna wierzytelność może stanowić koszt uzyskania przychodów?
P O S T A N O W I E N I E
Na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8 poz. 60 z późn. zm.), Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa Mokotów postanawia stanowisko w sprawie, zawarte we wniosku z dnia 26.03.2007r. o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, uznać za nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
1. Stan faktyczny przdstawiony przez wnioskodawcę:
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej, której przedmiotem jest świadczenie usług budowlanych. Za jedną z wykonywanych przez spółkę usług dla firmy X, nie została dokonana pełna zapłata. Po bezskutecznych staraniach o zapłatę, sprawa została skierowana do sądu. W dniu 30 października 2006 roku zostało wydane postanowienie o oddaleniu wniosku. W uzasadnieniu do postanowienia sąd stwierdził jednak m.in., że Podatnik wraz ze wpólnikiem dostatecznie uprawdopodobnili swą wierzytelność przedstawiając kopie umów zawartych z dłużnikiem, kopie wystawionych faktur VAT, a także oświadczenie woli złożone przez firmę X potwierdzające wysokość zobowiązania wobec spółki cywilnej w kwocie 26.556,70 zł, wnioskodawcy nie wskazali natomiast innych wierzycieli dłużnika. Ponadto wnioskodawcy nie wykazali również, aby dłużnik posiadał majątek wystarczający przynajmniej na pokrycie kosztów postępowania upadłościowego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right