Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 09.01.2006, sygn. PO-3/443/311/369/MZ/1/2005, Zachodniopomorski Urząd Skarbowy, sygn. PO-3/443/311/369/MZ/1/2005
Jak prawidłowo rozliczyć podatek VAT i właściwie zakwalifikować opisane usługi oraz jaką zastosować stawkę podatku w przedmiotowej transakcji.
Zgodnie z art. 14a § 1 ustawy Ordynacja podatkowa, stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu skarbowego na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub inkasenta ma obowiązek udzielić pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym.
Wnoszący pytanie przedstawił stan faktyczny z którego wynika, iż wykonuje usługi na rzecz polskiej firmy z siedzibą w Szczecinie w postaci transportu statkiem oleju napędowego przeznaczonego dla celów żeglugi z miejscowości Ventspils (Łotwa) do portów w Szczecinie, Gdyni i Władysławowie. Wskazany towar pochodzi spoza krajów Unii Europejskiej. Tytułem świadczonych usług, Spółka wystawia fakturę VAT za fracht ze stawką 0 % - w oparciu o art. 83 ust. 1 pkt 20 ustawy o VAT, natomiast rozliczenie podatku VAT dokonywane jest przez kontrahenta podczas odprawy celnej towaru, z chwilą jego dopuszczenia do obrotu. Na fakturze wskazywany jest numer NIP nabywcy poprzedzony kodem PL.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right